Trawniki, ogrody

Nawadnianie AQUA
 

W dzisiejszych czasach nie tylko dom jest naszą wizytówką, ale również nasz ogród. Czesto jednak w naszych ogrodach gości piękna zielona trawa. Zapewnienie odpowiedniej wilgotności jest gwarantem zdrowego, soczystego jej wyglądu.

Zapotrzebowanie traw na wodę jest bardzo wysokie (sięga 2-3-4 litrów na metr kwadratowy) i jest największe w okresie intensywnych przyrostów (wiosną). Ponieważ nie mamy wpływu na częstotliwość i ilość opadów, nawilżenie trawnika należy przeprowadzać w taki sposób, aby nie dopuścić do jego przesuszenia. Dlatego nasza firma dla wymagających klientów polecamy automatyczne systemy nawadniające.

Odpowiednio zaprojektowany i wykonany system nawadniający będzie działał skutecznie i pozwoli na komfortowe i wygodne nawadnianie. Nasza firma polecamy automatyczne nawadnianie zraszaczami wynurzalnymi połączonymi z czujnikiem wilgotności. Zraszacze takie produkuje m.in. firma Hunter, Rain-bird.

Regularne podlewanie trawy oraz drzew i krzewów ozdobnych, daje gwarancje ich atrakcyjnego wyglądu. Ma to szczególne znaczenie tam, gdzie trawniki i ogrody zostały założone na ubogim podłożu o ograniczonej możliwości zatrzymania wody. Także tereny o stosunkowo niewielkiej powierzchni, przylegające do dróg czy budynków narażone są na wysychanie w okresie o niewystarczającej ilości opadów. Często wiosną i latem, w okresie gdy ilość opadów jest niewielka, można zaobserwować wysychające i żółknące trawniki i rośliny. 

"AQUA - Grupa SBS"

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 25
   65-124 Zielona Góra

Telefon: +48 68 456 76 04
Fax: +48 68 324 08 51
E-mail: nawadnianie@aqua.net.pl

Godziny otwarcia:

pn-pt: 07:00 - 16:00
sob: 08:00 - 14:00