Welcome to evolve studio agency

Creative Designs

Professional Minds

Unique Brand

Zraszacze wynurzalne

Nawadnianie AQUA
 
Nawadnianie AQUA
 
Nawadnianie AQUA
 
 

Schemat sieci nawadniającej

Nawadnianie AQUA
 
 

Czujniki opadu deszcz

Mini-Clik
Nawadnianie AQUA
 

Łatwy do zainstalowania w automatycznym systemie nawadniającym, Mini-ClickR wyłącza zraszacze podczas deszczu, trzyma je zamknięte, a potem automatycznie je otwiera. Specjalne dyski absorbują wodę w zależności od wielkości opadów (np. małe oberwanie chmury może spowodować małe wchłanianie, natomiast duża burza na poziomie 15cm opadów może spowodować większe). Dyski wchłaniając wodę rozszerza się, rozłączając obwód elektryczny między sterownikiem, a cewką elektromagnetyczną. Po wyschnięciu następuje ponowne załączenie. Załączanie nastawialne dla opadów w granicach 3 - 25 mm.

 
RAIN-CLIK
Nawadnianie AQUA
 

Czujnik deszczu łatwy do zainstalowania montuje się go z zamiarem wyłączania systemu nawadniającego ,podczas opadu deszczu .Działa szybko ponieważ posiada doskonale czuły system Quick Response™ .Jego dodatkową zaletą jest to ze nie wymaga konserwacji. Reakcja na deszcz - wyłączenie po czasie od 2 do 5 min. Minimalny czas wyłączenia - 4 godz. Maksymalny czas włączenia - 3 dni. Podłączenie - 24V 3A. Temperatura pracy - 0 do 54oC.

 
RAIN CHECK
Nawadnianie AQUA
 

RAIN CHECK został zaprojektowany do użytkowania w instalacjach nawodnieniowych z zastosowaniem sterowników na prąd zmienny. Mierzy ilość opadu atmosferycznego i automatycznie kasuje ustawienia sterownika zapobiegając zbędnym cyklom nawadniania. Współpracuje ze wszystkimi sterownikami 24 VAC. Regulowana sonda czujnikowa ze stali nierdzewnej oferuje elastyczność przerywania nawadniania przy zaledwie 3,2 mm opadu lub gdy osiągnie on lub przekroczy 12,6 mm.

 
Skrzynki zaworowe
Nawadnianie AQUA
 

Skrzynki zaworowe prostokątne lub okrągłe wykonane są z bardzo wytrzymałego plastiku. Zabezpieczają zawory nawadniające oraz inne urządzenia osadzone w ziemi .Skrzynki ułatwiają dostęp do zaworów i konserwacje . Łatwe do wybicia otwory skracają czas instalacji. dość duży obszar dostępu zapewnia bez-problemową obsługę zaworów. Zawiasy okienek utrzymują wybite okienka na miejscu podczas wypełniania. Faliste brzegi wzmacniają skrzynkę przed i po wybiciu okienek. Otwór w obudowie umożliwia łatwe zdejmowanie przykrywy. Samozatrzaskowe spody pozwalają na złożenie dwóch skrzynek razem. Śruba ze stali nierdzewnej i klamra mocują bezpiecznie przykrywę do korpusu.

Skrzynka okrągła

Okrągła obudowa zaworów.
Wymiary 
podstawy: ø 200mm., 
pokrywy: ø 160mm.,
wysokość: 230 mm

Skrzynka prostokatna

Prostokątna obudowa zaworów.
Wymiary 
podstawy: 300 x 496.,
pokrywy: 275x 405,
wysokość: 300 mm

Nawadnianie terenów zielonych:

 • ogródków przydomowych
 • parkingów
 • i innych terenów miejskich
 

Najlepszym elementem systemu nawadniającego są oczywiście zraszacze. Do nawadniania terenów zielonych używa sie zraszaczy wynurzalnych.

Zraszacze wynurzalne chowane są pod ziemią i widoczny tylko wtedy, podczas pracy, pod wpływem ciśnienia wody w instalacji . Po skończonym nawadnianiu chowają się w ziemi, dzięki czemu niemożliwe jest ich uszkodzenie np. podczas koszenia trawy. Przy zastosowaniu sterownika, czujników deszczu oraz wilgotności, system staje się w pełni zautomatyzowany i niemalże bezobsługowy. Sterowniki umożliwiają zaprogramowanie dowolnej częstotliwości nawodnień w zależności od potrzeb roślin. Zraszacze te są odporne na zanieczyszczenia i nie zakłócają prac pielęgnacyjnych, np. koszenie . Zraszające przez nie pole ma kształt kola lub jego wycinka .Zraszacze wykonane z tworzywa sztucznego.

W zależności od sposobu napędu mechanizmu wewnętrznego zraszacze można podzielić na:

 • impaktowe
 • rotory

Górna przykrywa zraszaczy może być wykonana z plastiku, gumy bądź z naturalnej lub sztucznej trawy.Szeroki zakres parametrów zraszaczy wynurzalnych pozwala na swobodny dobór odpowiedniego typu urządzenia w zależności od wielkości nawadnianej powierzchni.

 
SERIA UNI SPRAY

Wynurzalne urządzenia nawadniające wykonane z tworzywa sztucznego z fabrycznie wmontowanymi dyszami nastawialnymi typu 10VAN, 12VAN, 15VAN.

Modele US 210,212,215 wysokość elementu wynurzalnego 5 cm US 410,412,415 wysokość elementu wynurzalnego 10 cm. Przeznaczone do nawadniania małych powierzchni trawiastych, rabat kwiatowych i krzewów.

Ciśnienie: 1,0 ÷ 2,5 bara
Promień: 0 ÷ 4,5 m

 
Zraszacz statyczny PROS-04
Nawadnianie AQUA
 

Odporny, łatwy w użyciu, do stosowania na terenach miejskich i posesjach prywatnych. Bardzo wytrzymała konstrukcja z tworzywa ABS posiada grube ścianki obudowy oraz kapsel, który zapobiega dostawaniu się zanieczyszczeń do zraszacza oraz uszczelkę wspomagającą koncentrowanie strumienia wody w ustalonym kierunku. Konstrukcja zraszacza ułatwia montaż i regulację. Do tego zraszacza pasują dysze wszystkich standardów, również dysze Hunter z możliwością regulacji strumienia i te do specjalnych zastosowań. Bardzo wytrzymała i solidna obudowa: gwintowana, wytrzymująca najcięższe warunki pracy. Start pracy aktywowany ciśnieniem wody: łatwy w serwisowaniu, odporny na promieniowanie UV. Dostosowany do pracy z dowolnymi dyszami: można zamontować dysze Hunter z możliwością regulacji strumienia jak i te do specjalnych zastosowań oraz dysze innych producentów. Wynurzalny tłok: pozwala na regulację ustawień podczas nawadniania. Wytrzymała sprężyna: gwarantuje właściwą pracę. Nowy mechanizm samoczyszczący: opatentowane uszczelnienie. Wynurzalny na wysokość 10cm. Całkowita wysokość: 15,5cm. Podłączenie: 1/2"F. Zewnętrzna średnica obudowy: 5,7cm. Ciśnienie: 1,0 - 4,8bar, 103 - 482kPa. Wydajność: od 0,02 m3/godz., od 0,4 l/min. Opad: 38mm na godz. Zraszacze i dysze sprzedawane są osobno. Dysze do tego zraszacza znajdziesz w dziale "Systemy nawadniania - Akcesoria, dysze".

 
Zraszacz statyczny PROS-12
Nawadnianie AQUA
 

Odporny, łatwy w użyciu, do stosowania na terenach miejskich i posesjach prywatnych. Bardzo wytrzymała konstrukcja z tworzywa ABS posiada grube ścianki obudowy oraz kapsel, który zapobiega dostawaniu się zanieczyszczeń do zraszacza oraz uszczelkę wspomagającą koncentrowanie strumienia wody w ustalonym kierunku. Konstrukcja zraszacza ułatwia montaż i regulację. Do tego zraszacza pasują dysze wszystkich standardów, również dysze Hunter z możliwością regulacji strumienia i te do specjalnych zastosowań. Bardzo wytrzymała i solidna obudowa: gwintowana, wytrzymująca najcięższe warunki pracy. Start pracy aktywowany ciśnieniem wody: łatwy w serwisowaniu, odporny na promieniowanie UV. Dostosowany do pracy z dowolnymi dyszami: można zamontować dysze Hunter z możliwością regulacji strumienia jak i te do specjalnych zastosowań oraz dysze innych producentów. Wynurzalny tłok: pozwala na regulację ustawień podczas nawadniania. Wytrzymała sprężyna: gwarantuje właściwą pracę. Nowy mechanizm samoczyszczący: opatentowane uszczelnienie. Wynurzalny na wysokość 30cm. Całkowita wysokość: 41cm. Podłączenie: 1/2"F. Zewnętrzna średnica obudowy: 5,7cm. Ciśnienie: 1,0 - 4,8bar, 103 - 482kPa. Wydajność: od 0,02 m3/godz., od 0,4 l/min. Opad: 38mm na godz. Zraszacze i dysze sprzedawane są osobno. Dysze do tego zraszacza znajdziesz w dziale "Systemy nawadniania - Akcesoria, dysze".

 
SERIA ZRASZACZY 5000 Plus

Ewolucja w świecie zraszaczy

Nawadnianie AQUA
 

ZASTOSOWANIE:

Seria zraszaczy średniego zasięgu 5000 Plus uzupełnia silną rodzinę zraszaczy nastawnych od góry, oferując jeszcze większą trwałość, wysoki standard jakości oraz funkcjonowania. Zarówno dla ogródków przydomowych jak i obiektów komercyjnych stanowi następny krok w ewolucji pracy zraszaczy.

WŁAŚCIWOŚCI:

 • Technologia Stream ControlTM (SCT) z możliwością zamykania przepływu:
  • Wyłącznik Przepływu (zawór stożkowy) zintegrowany na kanale przepływu zraszacza zapewnia maksimum wydajności strumienia.
  • Kształt drogi przepływu do otworu dyszy minimalizuje straty ciśnienia i zapewnia doskonałą pracę dyszy.
  • Gładkie wejście do drogi przepływu w zraszaczu zwiększa maksymalne możliwości przepływu.
 • Wzmocnione Dysze Rain CurtainTM:
  • Zwiększony zakres przy mniejszym przepływie na dyszę.
  • Nowe Mikro-Pochylnie dla doskonałego nawadniania w pobliżu głowicy.
  • Funkcja Wyjmowania Dyszy dla łatwej konserwacji rotora.
 • Standardowa pokrywa gumowa.
 • Dostępne dysze Rain CurtainTM o małym i standardowym kącie.
 • Wytrzymała pokrywa dla specjalnej trwałości na obszarach rezydencyjnych i komercyjnych.
 • Debris SentryTM zintegrowany z wieżyczką rotora, zabezpiecza wnętrze przed zanieczyszczeniami.
 • Wytrzymała sprężyna zwrotna zapewnia sprawne chowanie się zraszacza.
 • Regulacja sektora od góry wymaga jedynie płaskiego śrubokręta.
 • Rotacja sektora 40 - 360°.
 • Przekładnia zębata smarowana wodą dla niezawodnej pracy.
 • Nierdzewna śruba regulacji promienia pozwala na jego redukcję o 25% bez wymiany dysz.
 • Rzeczywista wysokość wynurzenia od pokrywy do osi dyszy wynosi 10,5 i 30 cm.
 • Wielofunkcyjna uszczelka aktywowana ciśnieniem chroni wnętrze przed zabrudzeniami i zapewnia sprawne wynurzanie i powrót.
 • Wzmocniona droga przepływu dla dodatkowego wzmocnienia strumienia przeciwko oporom bocznym.
 • Dodatkowe pierścienie “o-ring” i uszczelki chroniące przed “mechanicznymi” zabrudzeniami wody.
 • Osłona stojaka ze stali nierdzewnej.
 • Zawór stopowy SAM zapobiega grawitacyjnemu wypływowi wody z nisko położonych zraszaczy przy różnicy terenu do 2,1 m.

 

DANE TECHNICZNE:
Promień: 7,6 do 15,2 m
Promień po redukcji: 5,7 m
Ciśnienie: 1,7 do 4,5 bar
Przepływ: 0,17 do 2,19 m3/h
Kąt strugi:
- Dysze Rain CurtainTM o standardowym kącie: 25°
- Dysze Rain CurtainTM o małym kącie: 10°
Dolny gwint wewnętrzny 3/4"

WYMIARY
Wysokość wynurzenia (od pokrywy do dyszy): 10 cm
Wysokość obudowy (ze schowaną częścią wynurzaną ) : 18,5 cm
Średnica zewnętrzna: 4,5 cm

 
SERIA ZRASZACZY 3500

Zraszacz wynurzalny krótkiego i średniego zasięgu

Nawadnianie AQUA
 

ZASTOSOWANIE:

Łatwy w obsłudze zraszacz 3500 o zasięgu krótkim do średniego, z przekładnią 1/2” (15/21), oferujący wygodę użytkowania przy nawadnianiu ogrodów przydomowych. Łatwe i szybkie nastawianie sektora za pomocą zwykłego, płaskiego śrubokręta.

WŁAŚCIWOŚCI:

 • Ustawianie sektora nawadniania od góry przy pomocy płaskiego śrubokręta.
 • 3 lata gwarancji.
 • Przekładnia zębata smarowana wodą, przedłużająca okres użytkowania.
 • Funkcja zmiany sektora nawadniania w zakresie 40-360°, pozwalająca również na ustawienie nawadniania pełnozakresowego.
 • W zestawie 6 dysz Rain CurtainTM.
 • Śruba regulująca promień strugi pozwalająca na jego redukcję o 35 % bez konieczności zmiany dyszy.
 • Rzeczywista wysokość wynurzenia od środka dyszy wynosi 4” (10,2 cm).
 • Szybkie powrotne sprawdzanie sektora nawadniania.
 • Uszczelka o podwójnym działaniu, chroniąca wnętrze przed zabrudzeniami, zapewnia prawidłowe wynurzenie oraz powrót.
 • Samonastawna konstrukcja nie wymaga wymiany podczas zmiany dyszy.
 • Łatwy do wyjmowania filtr.
 • Łatwe wyjmowanie dysz.
 • Model z wbudowanym zaworem stopowym SAM, zapobiegającym grawitacyjnemu wypływowi wody ze zraszaczy przy różnicy wysokości terenu do 2,1 m.
 • Wieżyczka zapadkowa zaprojektowana, by zapobiec uszkodzeniu zdemontowanej przekładni gdy zraszacz przekroczy swój punkt krytyczny.

DANE TECHNICZNE
Promień: 4,6 do 10,7 m
Promień po redukcji: do 2,9 m
Ciśnienie: 1,7 do 3,8 bar
Przepływ: 0,12 do 1,04 m3/h
Połączenie - gwint wewnętrzny 1/2” (15/21)
Nastawianie sektora nawadniania: 40-360°

WYMIARY
Wysokość wynurzenia: 10,2 cm
Wysokość obudowy: 16,8 cm
Średnica zewnętrzna: 2,9 cm
Uwaga: wysokość wynurzenia mierzona od pokrywy do środka dyszy. Wysokość obudowy mierzona w pozycji niewynurzonej.

 
SRS
Nawadnianie AQUA
 

Trwały, wygodny, ekonomiczny. Dodatkowym atutem jest to, że może pracować z własną dyszą sektorową jak i z dyszami innych standardów. Jeśli teren, który chcesz nawadniać jest bardzo zróżnicowany, użyj po prostu modelu SRS. Dodatkowo jest to jedyny zraszacz Huntera, który został zaprojektowany, by mógł współpracować z wszystkimi głowicami dysz dostępnymi na rynku. Tak wiec zraszacz ten oferuje bezkonkurencyjną jakość produktu Hunter bez względu na zamontowaną w nim dysze. Zamontowanie nowych regulowanych dysz zraszacz SRS uniwersalnym produktem o szerokich możliwościach zastosowań. Masywna i trwała konstrukcja, płaski kapsel, uszczelka odporna na promieniowanie UV gwarantują pracę zraszacza przez długie lata, niskie koszty utrzymania.

MODEL:
-SRS-04: 10cm wynurzalny
-SRS-12: 30cm wynurzalny

WYMIARY:
-całkowita wysokość
SRS-04:15cm
SRS-12:39cm
-Podłaczenie:1/2”F
-Zewnętrzna średnica obudowy 5cm

DANE UŻYTKOWE:
-Ciśnienie :1,0-4,8 bar,103-482kPa
-Wydatek wody :przy ciśnieniu 0,07 bara, (68kPa) lub większym od 0,02M3/godz.,(0,41/min)

OPCJE:
Zawór zwrotny

 

STEROWNIKI WEWNETRZNE

RAIN- BIRD

SERIA IMAGE: IMAGE 2, IMAGE 4 i IMAGE 6
Dwuprogramowe Sterowniki Elektroniczne

Nawadnianie AQUA
 

Sterownik IMAGE przeznaczony do nawadniania niewielkich obszarów trawiastych, jak również do sterowania urządzeniami mikronawadniającymi do nawodnienia krzewów i żywopłotów. Możliwość podłączenia czujnika opadu i czujnika wilgotności. Do montażu wewnątrz budynku. Duzy czytelne wyświetlacz Dwa programy do wyboru, osiem startów automatycznych na jeden program, kalendarz siedmiodniowy liczba sekcji - cztery. Dane techniczne: napięcie na wejściu 230V - 50Hz, na wyjściu 24V - 50 Hz, pojemność stacji-jeden zawór elektromagnetyczny na stację plus zawór główny lub przekaźnik uruchamiania pompy. 24-ro godzinne podtrzymanie danych w przypadku braku zasilania.

Elektroniczny sterownik Rain Bird IMAGE 4, 4-stacyjny z 2 programami, duży wyświetlacz LCD, model ścienny, transformator zewnętrzny 220V/24V-50Hz, sterowanie pracą pompy index: JIMAB4

WŁAŚCIWOŚCI:

 • Bateria nie jest wymagana.
 • Sterownik elektroniczny.
 • Podwójny program.
 • Wyświetlacz ciekłokrystaliczny LCD z łatwymi do zrozumienia ikonami do programowania.
 • 5 ergonomicznych przycisków.
 • Listwa zaciskowa do podłączenia zaworu.
 • Funkcja budżetu wodnego nastawia czas nawadniania od 0% do 200% w przedziałach 10%.
 • Możliwość ręcznego uruchomienia stacji lub cyklu.
 • Opcja ON/OFF (włączanie/wyłączanie) pozwala na wyłączenie nawadniania przy deszczowej pogodzie.
 • Dioda wskazuje na obecność lub brak napięcia 230 V.
 • Część elektroniczna podtrzymuje działanie programu do 24 h w przypadku braku zasilania. Program domyślny uruchamia każdą stację raz dziennie na 10 minut po 8 godzinach od włączenia prądu w przypadku awarii.
 • Transformator zewnętrzny.
 • Model ścienny, do instalowania wewnątrz budynku.
 • System szybkich bezpieczników.

DANE TECHNICZNE:
Liczba programów: 2
Automatyczne starty na program w ciągu dnia: 8
Terminarz 7-dniowy
Liczba stacji: 2, 4 lub 6
Odmierzanie czasu dla stacji: 1 minuta do 4 godz. w przedziałach 1-minutowych

ELEKTRYCZNE DANE TECHNICZNE:
Napięcie na wejściu: 230 VAC - 50 Hz
Napięcie na wyjściu: 24 VAC - 50 Hz
Pojemność elektryczna: 18 VA
Pojemność stacji: 1 zawór elektromagnetyczny Rain Bird (24 VAC) na stację plus zawór główny lub przekaźnik uruchamiania pompy.

WYMIARY:
Szerokość: 23 cm
Wysokość: 17,5 cm
Głębokość: 5,3 cm

MODEL
IMAGE4 – model 4-stacyjny

Sterownik przeznaczony do nawadniania niewielkich obszarów trawiastych, jak również do sterowania urządzeniami mikronawadniającymi do nawodnienia krzewów i żywopłotów. Możliwość podłączenia czujnika opadu i czujnika wilgotności. Do montażu wewnątrz budynku. Dwa programy do wyboru, osiem startów automatycznych na jeden program, kalendarz siedmiodniowy liczba sekcji - dwie. Dane techniczne: napięcie na wejściu 230V - 50Hz, na wyjściu 24V - 50 Hz, pojemność stacji-jeden zawór elektromagnetyczny na stację plus zawór główny lub przekaźnik uruchamiania pompy. 24-ro godzinne podtrzymanie danych w przypadku braku zasilania.

 
Sterownik XC-4

[XC4] 29

Nawadnianie AQUA
 

Sterownik XC jest szczególnie polecany dla tych użytkowników, którzy nie chcą mieć dużego urządzenia, ale równocześnie potrzebują takiego sterownika, który w pełni wykorzysta wszystkie możliwości systemu nawadniania. Cechuje go możliwości ustawienia nawadniania sezonowego, przerwy w nawadnianiu, ominięcie czujnika deszczu, ręczne uruchomienie jednej oraz wszystkich sekcji. Sterownik XC wyposażony jest w trwałą pamięć, która nie wymaga zasilania. Najważniejsze, że jest łatwy w montażu i prosty w programowaniu. Duży wyświetlacz LCD, zwięzłe oznaczenia przycisków, obrazowe przedstawienie funkcji udowadniają, że zaawansowana technologia może być prosta w użyciu. W wersji XC-4 służy do sterowania 4 sekcjami nawadniania. Duży wyświetlacz LCD z obrazowymi ikonami.

WŁAŚCIWOŚCI:

 • Czytelne ikony ułatwiają programowanie.
 • Kalendarz nawadniania.
 • Według dni tygodnia, dni parzystych, nieparzystych, przerw w nawadnianiu itp.
 • Współpraca z czujnikiem.
 • Możliwość podłączenia czujnika deszczu, wiatru, temperatury
 • Trwała pamięć
 • Zapobiega utracie danych przy spadkach napięcia lub wyłączeniu prądu.
 • Intuicyjne programowanie
 • Czytelne oznakowanie umożliwia łatwe programowanie.
 • Ustawienia sezonowe
 • Możliwość sezonowych zmian ustawień w zakresie 10%-150%.
 • 3 programy z wieloma czasami startującymi
 • Możliwość powtarzania programu rano, w południe i wieczorem.
 • Model wewnętrzny 4-sekcyjny z transformatorem 220VAC
 
Sterownik XC-6

[XC6]

Nawadnianie AQUA
 

Sterownik XC jest szczególnie polecany dla tych użytkowników, którzy nie chcą mieć dużego urządzenia, ale równocześnie potrzebują takiego sterownika, który w pełni wykorzysta wszystkie możliwości systemu nawadniania. Cechuje go możliwości ustawienia nawadniania sezonowego, przerwy w nawadnianiu, ominięcie czujnika deszczu, ręczne uruchomienie jednej oraz wszystkich sekcji. Sterownik XC wyposażony jest w trwałą pamięć, która nie wymaga zasilania. Najważniejsze, że jest łatwy w montażu i prosty w programowaniu. Duży wyświetlacz LCD, zwięzłe oznaczenia przycisków, obrazowe przedstawienie funkcji udowadniają, że zaawansowana technologia może być prosta w użyciu. W wersji XC-6 może sterować 6 sekcjami nawadniania.

WŁAŚCIWOŚCI:

 • Duży wyświetlacz LCD z obrazowymi ikonami.
 • Czytelne ikony ułatwiają programowanie.
 • Kalendarz nawadniania
 • Według dni tygodnia, dni parzystych, nieparzystych, przerw w nawadnianiu itp.
 • Współpraca z czujnikiem
 • Możliwość podłączenia czujnika deszczu, wiatru, temperatury
 • Trwała pamięć
 • Zapobiega utracie danych przy spadkach napięcia lub wyłączeniu prądu.
 • Intuicyjne programowanie
 • Czytelne oznakowanie umożliwia łatwe programowanie.
 • Ustawienia sezonowe
 • Możliwość sezonowych zmian ustawień w zakresie 10%-150%.
 • 3 programy z wieloma czasami startującymi
 • Możliwość powtarzania programu rano, w południe i wieczorem.
 • Model wewnętrzny 6-sekcyjny z transformatorem 220VAC
 
Sterownik XC-8

[XC8]

Nawadnianie AQUA
 

Sterownik XC jest szczególnie polecany dla tych użytkowników, którzy nie chcą mieć dużego urządzenia, ale równocześnie potrzebują takiego sterownika, który w pełni wykorzysta wszystkie możliwości systemu nawadniania. Cechuje go możliwości ustawienia nawadniania sezonowego, przerwy w nawadnianiu, ominięcie czujnika deszczu, ręczne uruchomienie jednej oraz wszystkich sekcji. Sterownik XC wyposażony jest w trwałą pamięć, która nie wymaga zasilania. Najważniejsze, że jest łatwy w montażu i prosty w programowaniu. Duży wyświetlacz LCD, zwięzłe oznaczenia przycisków, obrazowe przedstawienie funkcji udowadniają, że zaawansowana technologia może być prosta w użyciu. W wersji XC-8 służy do sterowania 8 sekcjami nawadniania. Duży wyświetlacz LCD z obrazowymi ikonami.

WŁAŚCIWOŚCI:

 • Czytelne ikony ułatwiają programowanie.
 • Kalendarz nawadniania
 • Według dni tygodnia, dni parzystych, nieparzystych, przerw w nawadnianiu itp.
 • Współpraca z czujnikiem
 • Możliwość podłączenia czujnika deszczu, wiatru, temperatury
 • Trwała pamięć
 • Zapobiega utracie danych przy spadkach napięcia lub wyłączeniu prądu.
 • Intuicyjne programowanie
 • Czytelne oznakowanie umożliwia łatwe programowanie.
 • Ustawienia sezonowe
 • Możliwość sezonowych zmian ustawień w zakresie 10%-150%.
 • 3 programy z wieloma czasami startującymi
 • Możliwość powtarzania programu rano, w południe i wieczorem.
 • Model wewnętrzny 8-sekcyjny z transformatorem 220VAC

Elektroniczny sterownik Rain Bird SI-RR+4, 4-stacyjny z 2 programami, duży wyświetlacz LCD, model ścienny, transformator zewnętrzny 220V/24V-50Hz, sterowanie pracą pompy index: JSIRR4

 
SERIA SI-RR +

Trójprogramowy modularny sterownik elektroniczny

Nawadnianie AQUA
 

ZASTOSOWANIE:

Ten sterownik elektroniczny zaprojektowano dla automatycznych systemów nawadniających instalowanych na średniego rozmiaru obszarach zieleni miejskiej bądź prywatnej. Modularna forma zabezpiecza możliwość wyboru wielu stacji.

WŁAŚCIWOŚCI:

 • Sterownik elektroniczny.
 • 4-stacyjny sterownik modularny z możliwością rozszerzenia do 12 stacji poprzez dodanie dwóch 4-stacyjnych modułów rozszerzenia.
 • Potrójny program.
 • Możliwość zaprogramowania opóźnień między stacjami: 0-99 sek. na program.
 • Zdalny Przekaźnik Radiowy. Po dołożeniu interfejsu radiowego sterownik może być obsługiwany drogą radiową.
 • Wyświetlacz ciekłokrystaliczny ze zrozumiałymi ikonami do programowania.
 • Wyświetlacz pokazuje symbole alarmujące.
 • Ergonomiczny kształt panelu sterującego z 5 przyciskami.
 • Dwukolorowa dioda pokazuje stan sterownika.
 • Przetrzymuje 1 czas startowy, gdy programy się zazębiają.
 • Opcja ON/OFF (włączanie/wyłączanie) pozwala na wyłączenie nawadniania przy deszczowej pogodzie.
 • Możliwość ręcznego uruchomienia stacji lub cyklu.
 • Zacisk do podłączania czujnika pomiarowego.
 • Automatyczny wyłącznik diagnostyczny: wyświetlacz pokazuje, która stacja ma zwarcie.
 • Podtrzymanie mocy: bateria 9V Ni-MH „akumulatorek” zachowuje czas i programy. Program domyślny uruchamia każdą stację raz dziennie na 10 min. po 8 godz. Od włączenia prądu w przypadku awarii.
 • Transformator wewnętrzny.
 • Plastikowa obudowa z kłódką zatrzaskową.
 • Model ścienny, do instalowania wewnątrz budynku.
 • Opcja Modemu. Sterownik można podłączyć do linii telefonicznej w celu zdalnego obsługiwania z komputera PC.

DANE TECHNICZNE:
Liczba programów: 3
Automatyczne starty na program w ciągu dnia: 8
Terminarz programowania: cykl 7-dniowy
Liczba stacji: 4 z możliwością rozszerzenia do 12
Odmierzanie czasu dla stacji: 1 minuta do 12 godz. w przedziałach 1-minutowych
Możliwość zaprogramowania opóźnień między stacjami: 0-99 sek. na program.

ELEKTRYCZNE DANE TECHNICZNE:
Napięcie na wejściu: 230 VAC - 50 Hz
Napięcie na wyjściu: 26,5 VAC - 50 Hz
Pojemność elektryczna: 30 VA
Pojemność stacji wielozaworowej : 2 zawory elektromagnetyczne Rain Bird 24 VAC na stację plus zawór główny lub przekaźnik uruchamiania pompy.

WYMIARY:
Szerokość: 20,7 cm
Wysokość: 16,6 cm
Głębokość: 7,4 cm

MODEL:
SI-RR+: 4-stacyjny sterownik modularny z możliwością rozszerzenia do 12 stacji

 

STEROWNIKI BATERYJNE

[XC6]

Nawadnianie AQUA
 

Sterownik EASY RAIN to profesjonalne urządzenie zaprojektowane do automatycznego nawadniania w miejscach bez dostępu do źródła zasilania energią elektryczną, gdzie proste programy nawadniania są wystarczające. EASY RAIN składa się z modułu sterującego wraz z fabrycznie zainstalowaną cewką magnetyczną, umożliwiającą współpracę z zaworami Rain Bird. Użytkownik montuje baterię 9V, wybiera pierwszy czas startowy, ustawia kalendarz (cykl), a następnie ustawia czasy działania.

WŁAŚCIWOŚCI:

 • Zasilany wysokiej jakości baterią alkaliczną 9V, np. „Varta” typu 6AM6 (norma międzynarodowa) lub 6LR61 (norma europejska). Zestaw nie zawiera baterii.
 • Łatwy do programowania: tylko jedna tarcza programowania.
 • Łatwy w obsłudze tryb ON/OFF.
 • Poręczny „Wskaźnik Cyklu” przypomina o kalendarzu/cyklu wybranym w programie sterownika.

DANE TECHNICZNE:
Użytkownik wybiera pierwszy czas startowy: natychmiastowy lub 2, 4, 6, 8, 10, 12 godzin po zamontowaniu baterii.

Do wyboru 6 programów (cykli):
1 nawadnianie/ 24 godz.
2 nawadniania/ 24 godz.
1 nawadnianie/ 48 godz.
2 nawadniania/ 48 godz.
1 nawadnianie/ 72 godz.
2 nawadniania/ 72 godz.

Do wyboru 7 czasów nawadniania: 2, 5, 10, 15, 30, 60, 90 minut.
Czas zwłoki pomiędzy 2 cyklami w przypadku ustawienia programu wielocyklowego: 4 godziny.
Program domyślny w przypadku gdy żaden program nie został wybrany:
1 nawadnianie dziennie z zaprogramowanym czasem startu począwszy od 8 godz. od instalacji baterii.
Liczba zaworów: 1
Ręczne włączanie / wyłączanie.

WŁAŚCIWOŚCI CEWKI MAGNETYCZNEJ:
Cewka magnetyczna zatrzaskowa.
Cewka fabrycznie podłączona do modułu.
Wbudowany filtr.
Współpracuje tylko z zaworami Rain Bird: DV, PGA, PEB i BPE.
Maksymalne ciśnienie robocze: 10 bar.

WYMIARY:
Wysokość: 13,0 cm
Szerokość: 5,5 cm
Głębokość: 10,0 cm

MODEL: EASY RAINTM

 

Dysze z regulacją kąta

W każdym zraszaczu można zamontować dysze Hunter umożliwiające optymalne ustawienia prac poziomowej. Te właśnie dysze z regulacją konta dają taką możliwość. Bez jakichkolwiek narzędzi, za pomocą rąk możesz dokonać ustawień i regulacji w zakresie 25° do 360°. W dodatku zasięg może zostać zmieniony o 25% bez konieczności zmiany wzoru. W ten sposób możesz ustawić zraszacze, aby nawadniały wszystkie zaplanowane i nietypowe skrawki terenu. w obecnych czasach teren do nawadniania wymagają odpowiednich zraszaczy, które można precyzyjnie wyregulować. Dysze Hunter można dobrać odpowiednio do terenu.

Dysza regulowana Hunter
Nawadnianie AQUA
 

Dysza regulowana służy do nawadniania terenów o zróżnicowanym kształcie. Regulacja sektora zraszania występuje w zakresie od 25° do 360°. Łatwo się ją reguluje i posiada filtry, które uniemożliwiają jej zatykanie.
Kąt trajektorii: 15°
Promień zraszania: 2,7 – 3,7 m
Przepływ: 0,04 – 0,66 m3/h
Dawka opadowa (rozstawa w kwadrat; rozstawa w trójkąt): 41 – 57 mm/h; 47 – 57 mm/h

 

DYSZA PROSTOKATNA

Dysza pasmowa SS-530
Nawadnianie AQUA
 

Dostosowana do nawadniania roślin sadzonych w długich, wąskich pasach. Ustawiana centralnie. Obszar zraszania: 1,5m x 9,1m (strumień wody o długości 9,1m). Może być regulowana o 25%, co nie wpływa na jakość nawadniania. Wydatek wody przy ciśnieniu 2,1 bar: 4,9 l/min. Kolor niebieski. Pasuje do zraszaczy statycznych HUNTER.

 
Dysza pasmowa LCS-515
Nawadnianie AQUA
 

Dostosowana do nawadniania roślin sadzonych w długich, wąskich pasach. Ustawiana w lewym rogu. Obszar zraszania: 1,5m x 4,6m (strumień wody o długości 4,6m). Może być regulowana o 25%, co nie wpływa na jakość nawadniania. Wydatek wody przy ciśnieniu 2,1 bar: 2,5 l/min. Kolor niebieski. Pasuje do zraszaczy statycznych HUNTER.

 

STEROWNIKI

SVC Smart Volve Controllers- HUNTER
Nawadnianie AQUA
 

Sterownik SVC jest inteligentny sterownik zaworów zasilany baterią 9V. Wytrzymała i wodoszczelna konstrukcja zapewnia jego prawidłową pracę w ekstremalnych warunkach. Alkaliczna bateria 9V zapewnia pracę przez cały sezon. Duży wyświetlacz LCD oraz proste programowanie, to dodatkowe zalety sterownika. Sterowniki SVC umożliwiają podłączenie dowolnie wybranego czujnika pogodowego firmy Hunter. Sterownik posiada tez wytrzymałą i wodoszczelna konstrukcję. Wymiary: średnica - 8,25cm, wysokość - 5cm. Dane użytkowe: czasy startu - ustawiane w przedziale od 0 do 240 min., w 1 min. odstępach. Ilość programów - 9. Kalendarz - 7 dniowy, lub ustawianie nawodnień do 31 dni na przód. Zegar - 12 lub 24 godzinny. Obsługa - uproszczona za pomocą przycisków i wyświetlacza. Przerwy w nawadnianiu - programowane od 1 do 7 dni. Zasięg pracy - w odległości do 30m od sterownika. Zasilanie - bateria 9V. Pamięć - nie traci ustawień przy braku zasilania. Osłona - zabezpiecza wyświetlacz przed zabrudzeniem. Kompatybilność - z czujnikami pogody i elektrozaworami.

Wykorzystaj serwis!

Jesteśmy w sieci dla Ciebie

"AQUA - Grupa SBS"

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 25
   65-124 Zielona Góra

Telefon: +48 68 456 76 04
Fax: +48 68 324 08 51
E-mail: nawadnianie@aqua.net.pl

Godziny otwarcia:

pn-pt: 07:00 - 16:00
sob: 08:00 - 14:00